Haberler

Gebe okulumuz

Çeşme Devlet Hastanesi olarak hastanemiz ‘’ GEBE OKULU’’ nu açarak çalışmalarımıza başladık.

İlk olarak 20 haftalık gebelik sürecini tamamlamış katılımcı gebelerin günlük yaşamlarına engel olmayacak ,kendi istedikleri zaman dilimlerine göre  gebe okulu eğitim programını belirliyoruz.

Toplam 6 hafta , haftada 2 saat olarak planlanan eğitimlerde ilk saatte İzmir Kamu Hastaneler Birliği Güney Sekreterliği ile işbirliği hazırlanan gebelik öncesi dönemi, gebelik sürecini, doğum ve loğusalık dönemini, aile planlamasını içeren eğitimlerimiz veriliyor.

İkinci saatte ise gebe platesi , nefes egzersizleri, gevşeme ve esneme egzersizleri uygulamaları olarak gerekli tüm ekipmanların bulunduğu gebe okulumuzda uygulamalı olarak yaptırılıyor.

6 haftayı tamamlayan gebelerimizi katılım sertifikası verilerek gebe okulundan mezun ediyoruz. Anne adaylarımıza baba, babaanne, anneanne gibi yakınları eşlik edebilir. Doğum sonu süreçte ise gebelerimizi takip ederek  bebek kontrolleri, emzirme eğitimleri , anne sütü ve

önemi konularında eğitimlerimiz devam ederken işitme testide yeni doğan bebeklerimize kurumumuzda ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.