Haberler

“En iyi hizmeti vermek için çalışacağız”

“En iyi hizmeti vermek için çalışacağız”

Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Atıl Birol, Çeşmeli vatandaşlara kapısının her zaman

açık olacağını ve en iyi sağlık hizmeti vermek için çalışacaklarını söyledi.

Gençlik yıllarının Çeşme’de geçtiğini söyleyen Birol, “ Gençliğimin en güzel yılları bu güzel ilçede geçti. Şimdi hizmet için buradayım. Bu kadar güzel ve Lüks bir hastane beklemiyordum. Yapısal olarak hiçbir sıkıntımız yok! Ayrıca donanım olarak da çok fazla eksiğimiz yok. Hasta odaları ise lüks otel odası düzeyinde. Bu benim için sürpriz oldu” dedi.

Hastane eksikliklerini gidermek için çalışmalara başladıklarını da sözlerime ekleyen Operatör Dr. Atıl Birol, “ Önceliğimiz Çeşme halkına çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti vermek istiyoruz. Her konuda eksiklikleri tamamlayarak bunu yapmak istiyoruz. Bu hastane yerleşik nüfusa göre yapıldı ama yaz sezonunda 700-800 binlik bir ilçeden bahsediyoruz. Bu beni endişelendirmiyor çünkü ben personelime güveniyorum. İlk defa yaz sezonunu personelim ile yaşayacağız. Şu ana kadar gördüğüm kadaarı ile personel uyumu gayet güzel. Bu faktör de bizim için çok önemli. Meslek hayatım boyunca bir çok yer gördüm ama buradaki arkdaşlar canla başla çalışarak en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışıyorlar. Burada çalışan personel arkadaşlarıma güvenim tam. Yaz sezonuna doğru personel takviyesi konusunda Genel Sekreterliğimizin gereğini yapacağına inanıyorum. Şu anda Ortopedi konusunda çok iyiyiz. Diz ve kalça protezleri konusunda son derece başarılı operasyonlar geröekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Diş perasyonları sayısı çok yüksek. Geçen yıl 25 bine yakın diş operasyonu yapılmış. Bu azımsanmayacak bir rakam. Ayrıca Hemodiyaliz konusunda başarılı çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Çeşme Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneğini de çok önemsediğini açıklayan Birol, “ Şu ana kadar kendileri ile tanışma fırsatım olmadı ama yaptıkları işlere baktığımızda hepsinin birer melek olduğunu görüyoruz. Bu insanların hepsi başımızın tacı. Bana göre de tüm bağışçılarımız eli öpülesi insanlar. En kısa sürede bir araya gelip hastanemiz için yeni yol haritaları belirleyeceğiz ve hepimiz en iyisi için çalışacağız. Açık konuşmak gerekirse ben şimdiye kadar hiç bu kadar bağış yapılan bir hastane görmedim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.