Haberler

Gebe Okulu Mezuniyet Sevinci

Çeşme Devlet Hastanesi'ndeki Gebe Okulu'nda, 6 haftalık Gebelik Eğitim Programı'nı tamamlayan son 3 gebe,

Katılım Sertifikaları'nı hastanenin Kadın Doğum Ünitesi'nde düzenlenen törenle aldılar.

Hastanenin Gebe Okulu hakkında bilgi veren Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, 20 haftalık gebelik sürecini tamamlamış katılımcı gebelerin, günlük yaşamlarına engel olmayacak şekilde, kendi istedikleri zaman dilimine göre Gebe Okulu Eğitim Programı'nı belirlediklerini ifade ederek, "Toplam 6 hafta, haftada 2 saat olarak planlanan eğitimlerde, ilk saatte, İzmir Kamu Hastaneler Birliği Güney Sekreterliği ile işbirliği içinde hazırlanan gebelik öncesi dönemi, gebelik sürecini, doğum ve loğusalık dönemini ve aile planlamasını içeren eğitimler veriliyor. İkinci saatte ise, gebe pilatesi, nefes egzersizleri, gevşeme ve esneme egzersizleri, gerekli tüm ekipmanların bulunduğu Gebe Okulu'muzda uygulamalı olarak yaptırılıyor. 6 haftayı tamamlayan gebelerimizi, katılım sertifikalarını vererek Gebe Okulu'ndan mezun ediyoruz. Anne adaylarımıza, eğer isterlerse, baba, babaanne, anneanne gibi yakınları eşlik edebiliyorlar. Doğum sonu süreçte de gebelerimizi takip ederek, bebek kontrolleri, emzirme eğitimleri, anne sütü ve önemi konularında eğitmeye devam ediyoruz. Ayrıca hastanemizde, yeni doğan bebeklerde işitme testi de ücretsiz olarak yapılmaktadır" dedi.

Hastanenin modern doğum odaları ve içinde kuvözün de bulunduğu Yeni Doğan ünitesi ile hizmet verdiğini belirten Başhekim Birol, 1 Nisan tarihinde, Amerikalı Martha Lynn Higgins'in hastanelerini tercih ederek sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdiğini de sözlerine ekledi. 

Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Basri Yılmaz'ın görev yaptığı ünite kapsamındaki GebeOkulu'nda, Ebe Pınar Hosanlı koordinasyonunda 3 ebe eğitim veriyor. Gebe Okulu, bir yıl içinde, 4'ü eşli grup, toplam 23 gebe Katılım Sertifikası aldı. Gebe Okulu'nda son olarak eğitim gören, 8 aylık gebe, kız çocuğu bekleyen Sultan Durna, 7 aylık gebe, kız çocuğu bekleyen Bengü Kurter ve 8 aylık gebe, erkek çocuğu bekleyen Tenzile Kıyıcı, katılım sertifikalarını, düzenlenen törenle aldılar. Başhekim Opr. Dr. Atıl Birol, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ömer Yaşar, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Basri Yılmaz'ın da katıldığı törende bir pasta kesildi. 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.