Haberler

Hemşireleri güllerle karşıladılar...

Hemşireleri güllerle karşıladılar...

Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle, hastanede çalışan hemşireleri güllerle karşıladılar.

Hastane girişinde, hemşirelerin çalıştıkları birimlerde çekilmiş fotoğrafları da sergilenirken, saat 08.00'de mesaiye gelen hemşirelere sürpriz yapan Başhekim Opr. Dr. Atıl Birol ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, hemşirelerin günlerini kutlayarak, güllerle karşıladılar. Mesaiye gelen hemşireler, beklenmedik karşılama nedeniyle şaşkınlık ve sevinç yaşadılar. Hemşireler Günü için hazırlanan özel karşılamanın sponsorluğunu ise Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği üstlendi.

"Hemşire ve ebelerimize çok önem veriyoruz"

Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle bir açıklama yaparak, Hemşireler Günü'nün 1964 yılından beri kutlandığını belirterek, "Ayrıca 12-18 Mayıs arası da Hemşireler Haftası olarak kutlanıyor. Biz de böyle güzel bir günde, Çeşme Devlet Hastanesi'ne yakışır bir şekilde, hemşirelerimize ve ebelerimize özel bir karşılama yapmak istedik. Onların daha önce çektirdiğimiz fotoğraflarını da girişte sergileyerek ve güllerle karşılayarak sürpriz yaptık. Yollarına gül serdik. Vefakar, cefakar, doğumda el, ölümde yas tutan, 365 gün 24 saat, bayramda, tatil günlerinde görev yapan, ancak maddi ve manevi tam karşılığını alamayan hemşire ve ebelerimizin günlerini kutluyoruz. Hemşire ve ebelerimize çok önem veriyoruz. Hemşireler, hekimlerimizin sağ koludur. Hemşirelerimizle, ebelerimizle, hekimlerimizle bir sağlık ordusuyuz" diye konuştu. 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.