Haberler

Çeşme Devlet Hastanesi ortopedide iddialı

ÇEŞME Devlet Hastanesi'nde 2017 yılı başından bu yana 3 bin 68 ameliyat yapıldığını belirten Hastane Başhekimi Op. Dr. Atıl Birol, özellikle Ortopedi Kliniği'nin İzmir'in kemik hastanesi gibi çalıştığını savundu.

İki yıl önce yeni binasında hizmet vermeye başlayan Çeşme Devlet Hastanesi'nde 2017 yılı başından bu yana geçen 5.5 ay içinde, 523'ü özellikli ameliyat ve 2 bin 545'i lokal ameliyat olmak üzere toplam 3 bin 68 ameliyat gerçekleştirildi. Hastane Başhekimi Op. Dr. Atıl Birol, 50 yataklı hastanelerinde, laminer akımlı iki genel ve bir lokal ameliyat salonu olduğunu belirterek, "Ocak ayı başından bu yana toplam 3 bin 68 ameliyat yaptık. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar ameliyat gerçekleştiren ekibimiz, canla başla çalışıyor. Özellikle ortopedi konusunda çok iddialıyız. Ortopedide başhekim yardımcım Ortopedi Uzmanı Baran Şen, Fırat Pala ve Uğur Bakır ile birlikte, adeta İzmir'in kemik hastanesi gibi çalışıyorlar. Çok ciddi ameliyatlar yapıyorlar. Sayımız az ama bütün arkadaşlarımız canla başla çalışarak sağlık hizmeti sunuyor" diye konuştu.

"MARKA HASTANE OLMA YÖNÜNDE İLERLİYORUZ"

Hastane Başhekim Yardımcısı ve Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Baran Şen de Ortopedi servisinde 3 uzmanın hizmet verdiğini belirterek, "Ortopedi kliniğimiz, Çeşme Devlet Hastanesi'nin lokomotif kliniğidir. Tüm Türkiye'den hastalarımız, diz ve kalça protez cerrahi ameliyatları için başvurmaktadır. Hastanemizin yeni olması, ekibimizin genç ve diri olması ve son teknolojileri ameliyathanemizde kullanmamız, bizi diğer hastanelerden farklı kılmaktadır. Gerek Başhekimimiz, gerekse tüm sağlık ekibimizle, Türkiye'de marka hastane olmak yönünde ilerliyoruz" diye konuştu.

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.