Haberler

Hürriyet Ege Haberi

Çeşme Devlet Hastanesi, yardımlarla modernleşiyor

 

 

MERKEZİ İzmir'de bulunan İçimdeki Çocuk Derneği, Çeşme Devlet Hastanesi'nin Çocuk Polikliniği'ne çeşitli tıbbi cihazlar ile birlikte iki akülü araba bağışladı.

Yeni yapılan modern binasında sağlık hizmeti veren Çeşme Devlet Hastanesi'nin tıbbi cihaz gereksinimleri, Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği'nin yanı sıra yardımseverler ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından karşılanmaya devam ediyor. Merkezi İzmir'de bulunan İçimdeki Çocuk Derneği de, Çeşme Devlet Hastanesi'nin Çocuk Polikliniği'nin ihtiyacı olan bazı tıbbi cihazların yanı sıra, yatarak tedavi gören çocuk hastaların gerektiğinde gezerek sıkılmasının önüne geçmek için iki de akülü araba bağışladı.

"BAĞIŞÇILARIMIZ BİZE HAYAT VERİYOR"

Dernek yöneticilerinden tıbbi cihazları ve akülü arabaları teslim alan Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, 6 aydır görev yaptığı hastanenin güzel bir özelliği olduğunu vurgulayarak, "Bağışçılarımız bize hep hayat veriyor. Bugün de İçimizdeki Çocuk Derneği'nin bize katkıları oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şanslı bir hastane olduğumuzu her zaman söylüyorum. Bu bağışların devam edeceğinden eminim. Yardımseverlerin katkılarıyla hastanemiz daha da modernleşecek" diye konuştu.

"TEKRAR BAĞIŞ YAPACAĞIZ"

İçimdeki Çocuk Derneği Başkan Yardımcısı Aslı Yıldırım da yaptığı konuşmada, derneği 2014 yılında kurduklarını belirterek, "Derneğimizin kuruluşundan bu yana yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Başlangıçta bu yardımlarımızı dağınık bir şekilde yaptık. Sonradan aldığımız kararla yardımlarımızı hastanelere yapmaya başladık. İzmir'deki hastanelere yardımlarda bulunduk. Birkaç seferdir, Çeşme Devlet Hastanesi'ne yardımda bulunuyoruz. Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine Çizgenakat ile de bağlantı halindeyiz. İzmir'de yapılan bazı organizasyonların gelirleri derneğimize bağış olarak geliyor. Biz de bağış yapmaya karar verdiğimiz sağlık kuruluşunun ihtiyaçlarını öğrenerek yardımımızı yapıyoruz. Bu malzemeleri de almadan önce Çeşme Devlet Hastanesi'ni aradık. Çocuk Polikliniği'nin ihtiyaçlarını öğrendik. Bize gönderilen listedeki tıbbi cihazları ve akülü arabaları aldık ve şimdi teslim ediyoruz. Daha önce de Çeşme Devlet Hastanesi'nin Çocuk Polikliniği'nin odalarının tefrişatını yapmış ve fototerapi cihazı ve radyan ısıtıcı bağışlamıştık. Derneğimizin Başkanı Meral Müdüroğlu da bu teslimatta bulunmak istiyordu. Ancak kendisi yurt dışında olduğu için gelemedi. Kendisi yurt dışından döndükten sonra bir toplantı yapacağız. Çeşme Devlet Hastanesi'ne tekrar bağış yapma konusunu görüşeceğiz" diye

konuştu.  Tıbbi cihazların ve akülü arabaların hastane yönetimine tesliminin ardından, hastanede tedavi gören iki çocuk sevinç çığlıkları atarak akülü arabaların keyfini çıkardı.

TIBBI CİHAZ İHTİYACI KARŞILANDI

İçimdeki Çocuk Derneği tarafından yapılan bağışlar arasında,  Çocuk Polikliniği'ndeik yenidoğan bebeklerin sarılık hastalığı kontrolü için ihtiyaç duyulan, kan almadan kızılötesi ışınlarla ölçüm yapabilen 1 tıbbi cihaz, tedavi gören yenidoğan bebek ve çocuk hastaların kanındaki oksijen düzeyini ölçen 2 tıbbi cihaz, yenidoğan bebek ve çocuklara verilen ilaçların doz ve aralığını düzenleyen 3 cihaz, çocuk hastalar için kulaktan ölçüm yapan 10 ateş ölçer, yenidoğan bebeklerin sarılık hastalığının tedavisinde kullanılan 1 fototerapi cihazı, ameliyathanede ve doğum salonunda yenidoğan bebeğin vücut ısısını belirli derecede tutmak için 2 radyan ısıtıcı bulunuyor.

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.