Haberler

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Anma Töreni...

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni...

Çeşme Devlet Hastanesinde 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni Hastane Başhekimi Op. Dr. Atıl Birol, Hastane Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Baran Şen, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ömer Yaşar,  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, Hastane Personeli ve halkımızın katılımıyla gerçekleştirildi. İdari ve Mali Hizmetler müdürü Ömer Yaşar’ın yaptığı konuşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk saygı ve rahmetle anıldı.

Ömer Yaşar konuşmasında ;

“Bu gün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk,ün ebediyete intikal edişinin  79.yıl dönümünü anmak için toplanmış bulunmaktayız.
Ulu Önder, Her zaman Çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmayı hedef göstermiştir. Yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda, Silah arkadaşlarıyla verdiği kahramanlık mücadelesi ile, Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte "ya istiklal ya ölüm" parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur. Zaferden sonra da Türk milletini yaptığı reformlarla yeniden dirilten,  kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği devrimlerle taçlandırmıştır. Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. 
"Yurtta barış, Dünyada Barış"  sözünün sahibi olan ulu önder,  Barışcıl bir toplum, barışcıl bir lider olduğunu çok güzel vurgulamıştır.

Ölüm yıl dönümü olan bu günde sevgi, saygı ve minnet duygularımızla bir kez daha rahmetle anıyoruz. Aziz ruhun şad olsun. ATAM…” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.