Haberler

Başhekim Birol, Anestezi Teknisyenlerinin günlerini kutladı

Başhekim Birol, Anestezi Teknisyenlerinin günlerini kutladı

Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Atıl Birol, Anestezi Günü nedeniyle, hastanede görev yapan Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri'ni ziyaret ederek, günlerini kutladı.

Başhekim Birol, Başhekim Yardımcısı Baran Şen ve İdari ve Mali İşler Müdürü Ömer Yaşar ile birlikte hastanenin ameliyathane bölümüne giderek, Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri'ni ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Hastane Başhekimi Birol, 16 Ekim 1846 yılında Morton’un başarılı anestezi uygulaması sonrasında bu tarihin tüm dünyada “Anestezi Günü” olarak ilan edildiğini açıklayarak, "Anestezi hekimlerinin hastaya anestezi verirken en büyük yardımcıları Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri'dir. Ameliyathanede zor şartlarda çalışan personelin hatırlanıp çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla 13 Aralık 'Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri günü' olarak ilan edilmiştir. Biz de Hastanemiz Yönetimi olarak bu önemli günde Ameliyathanemize gerçekleştirdiğimiz ziyaret ile birlikte Anestezi Teknisyeni ve Teknikerlerimizin gününü kutladık ve onlara huzurlu, mutlu ve stresten uzak ortamda ekip olarak güzel çalışma yılları diledik" dedi. 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.