Haberler

Hastanenin gülen yüzünün sözleşmesi yenilendi.

Çeşme Devlet Hastanesi'nde 2017 yılı başında göreve başlayan Başhekim Atıl Birol, kısa sürede kendisini sevdirmesinin yanı sıra, hastaneye yaptığı katkılar ve hizmetlerle de dikkatleri çekti. Hastanede sanatla sağlığı buluşturan ve hastaneye gelen hastaların sanatın olumlu etkilerinden faydalanmasını sağlayan Başhekim Birol, hastane koridorlarını ve poliklinikleri ressamların bağışladığı sanat eserleri ile donattı. 

Aralık ayı başlarında sözleşmesi yenilenen Başhekim Opr. Dr. Atıl Birol, yeni dönemde de Çeşme Devlet Hastanesi'nin eksiklerinin giderilmesi ve kaliteli sağlık hizmetinin sunulması için yoğun çaba göstereceğini söyledi. 

Eksik üniteler hizmete açıldı

Başhekim Birol, ilk olarak, Ocak ayında, Diyabet Okulu'nun açılmasını sağlayarak, her ay düzenlenen grup eğitimleri ile diyabetle mücadele kapsamında ciddi faaliyet gösterilmesini sağladı.

2015 yılının Mayıs ayında modern binasında hizmete giren Çeşme Devlet Hastanesi'nin eksik birimlerinin tamamlanması için yoğun çaba gösterilirken, 24 Mart tarihinde de, Başhekim Birol'un düzenlediği ve geniş çaplı katılımın sağlandığı organizasyon ile Palyatif Bakım Merkezi, Bilgisayarlı Tomografi Ünitesi ve Kemik Dansitometresi Ünitesi'nin açılışları gerçekleştirildi. 

Hastaya ait materyallerin insan eli değmeden acil servis ile tıbbi  laboratuvar arasında  daha güvenli ve hızlı transferini sağlayan pnömatik sistemin kurulması için gerekli çalışmalar Başhekim Atıl Birol'un girişimleri ile tamamlanarak, sistem Mayıs 2017  itibari ile Çeşme Devlet Hastanesi'nde aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Halkın bilgilendirilmesine önem verildi

Sağlık bilincinin geliştirilmesi kapsamında halkın bilinçlendirilmesi ve farkındalığın arttırılmasına önem veren Başhekim Birol, özel gün ve haftalarda da, hastanenin poliklinik girişinde stantlar açtırarak halkın bilgilendirilmesini sağladı. Bu kapsamda, Tütün ve Tütün Ürünleri Kullanımı Zararları, Uyuşturucu İle Mücadele, Dünya Talesemi Günü, Fenilketonüri Günü,  Emzirme Haftası, Akılcı Antibiyotik Kullanımı Haftası, Organ Bağışı Haftası, Diyabet Günü gibi özel günlerde halka bilgilendirici broşürler dağıtıldı. 

Başhekim Birol, hastane personelinin özel mesleki günlerinin kutlanmasına özen göstererek, 14 Mart Tıp Bayramı, 12 Mayıs Hemşireler Günü, 25 Eylül Eczacılar Günü, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve 13 Aralık Anestezi Teknikerleri Günü'nü kendisinin de katıldığı törenlerle kutladı. 

Sağlıkta özel günler kapsamında, 16 Eylül İlkokulu anaokulu öğrencilerine ‘’İlk Yardım Eğitimi’’, Reha Atay Anadolu Lisesi öğrencilerine de ‘’ Tütün ve Tütün Ürünleri Kullanımı Zararları’’ eğitimi verildi.

"Bebek Dostu Hastane" ünvanını aldı

Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği ve ülkemizde Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler kapsamında yürütülen Bebek Dostu Hastane Değerlendirmeleri Çeşme Devlet Hastanesi'nde Temmuz ayında gerçekleştirilirken, ‘’Bebek Dostu Hastane‘’ ünvanını da almaya hak kazanıldı. Hastanede açılan Gebe Okulu da, hamile kadınların çocuklarını sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmelerine katkı sağladı. 

Çeşme Devlet Hastanesi'nde eksikliği hissedilen diyetisyenin Kasım ayında göreve başlaması ile de Diyet ve  Obezite Polikliniği hasta kabulüne başladı.

Asansörlere "Yeşil Etiket", jeneratörlere "Uygunluk" belgesi

Çeşme Devlet Hastanesi'nin asansör ve jeneratörlerinin de standartlara ve yönetmeliklere uygun olmasına özen gösteren Başhekim Atıl Birol, gerekli alt yapı ve teknik çalışmaların tamamlanmasını sağlayarak, 6 Mart tarihinde, hastanedeki tüm asansörlerin "Yeşil Etiket", 27 Kasım tarihinde ise jeneratörlerin "Uygunluk" belgelerini aldı. 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.